Jdi na obsah Jdi na menu

Rozhovor pro portál klickuspechu.cz

28. 7. 2016

MADALENA JOAO - ZPĚVAČKA

Co pro Vás znamená zpěv a hudba?

Zpěv je celý můj život a s ním je ve spojení hudba. Je to práce, radost, živobytí. Vždy jsem měla tendence něco sdělovat, křičet do světa, a u zpěvu tato možnost je :-) Hudbu poslouchám ráda, a líbí se mi na ni její různorodost. Neposlouchám jenom jeden styl, ale ráda se obohacují dalšími a dalšími. U vážné hudby si relaxuji, u reggae se pohupuji. Hudba je krásná tím, že sděluje opravdu vše.

Jaké jsou Vaše hudební cíle?

Musím říct, že jako ta malá holčička, která chtěla být zpěvačkou jsem neměla extra cíle, jenom jsem prostě chtěla být zpěvačkou a zpívat pro lidi. Od 16 ti let, kdy jsem poprvé zazpívala před publikem, se mé cíle bezprostředně stupňují, tak se nechávám vést. Samozřejmě s trochou nápovědy :-) Letos 2013 mě čekají cesty ven, například účast na Běloruském a zároveň druhém největším festivale na světě, tak se těším, a opakovaná cesta do Německa, uvidíme co mně překvapí dál :-) ale určitě nebudu jen tak v rohu stát :-)\r\n

V hudbě se dá experimentovat, co byste zkusila nejraději vy?

Baví mě opera. Když jsem doma ve sprše, tak si ji někdy pozpěvuji ( pak si ale sousedka z prvního patra stěžuje) .. uvidíme.. :-)

Jaké je vaše publikum?

Publikum je různé. Někdy malé někdy velké. Většinou mě poslouchá.)) myslím, že síla v mém hlase, jak říkaji lidi se nedá přeslechnout, a dožene každého.)) Ale zjištěno, nezáleží na velikosti publika, ale na jeho vnímavosti. Mám ráda publikum, které poslouchá a je přitomno vším.

Co Vás štve na českém publiku?

Někdy, když dá přednost jídlu před poslechem uměleckého projevu. Není to vhodné, nebo, když se extrémně povídá. Je to jako skákání do řeči.

Co připravujete pro fanoušky?

Pomalu, a opět se rýsuje materiál na novou desku, tak příští rok, bych ráda vydala novou desku, ale hlavně pro fanoušky budu nahrávat další a další písně, točit klipy, a i se spousta věcí bude odvíjet od mých účasti venku. Některé věci předem nemůžeme ovlivnit, ony ovlivní nás. Každopádně jsem plně oddaná na facebooku, kde komunikuji s fanoušky, ale i pracuji přes něj. Pokud mám čas, tak odpovím ráda, na každý dotaz, ovšem slušný! :-)

Prošla jste talentovou soutěží na TV Nova, co Vám to dalo a vzalo?

Díky první soutěži Rozjezdy pro hvězdy ( 1999), jsem se vryla do paměti některých lidi s písní Whitney Houston, které nadále občas zpívám, a Superstár (2004) byl návrat do Šoubyznysu po pauze. Poznala jsem nové lidi, a byla to určitě zábavná zkušenost. Soutěž by měla nasměrovat, ale pak práce, dřina a štěstí jsou rozhodující.

Má smysl chodit na talentové soutěže?

Určitě je to šance se ukázat, nebo někdy ztrapnit :-) ale hlavně nikdy nevíme kdo si nás všimne, ale měl by tam chodit člověk, který se nebojí, nebo jenom trošku, to už je spíš ta zodpovědnost. Ale měli by se lidi prvně informovat od upřímných blízkých zdali to má smysl :-)

Každý kdo chce být dobrý v tom co dělá musí na sobě pracovat. Co pro svůj úspěch děláte vy?

Jedna kolegyně se mě ptala co dělám celý den, no tak určitě pro svěží výraz se snažím hodně spát, ale někdy se stane, že vstanu v půl 6 a pracuji. Jelikož jsme v týmu dvě osůbky, tak určitě to obnáší telefonáty, u pracovního stolu nemít jenom kafíčko, ale třeba i diář, pokud někdo zavolá, zdali mám ten a ten termín volný, abych nehledala hodiny po kabelce, ale měla ho i před sebou. Shánění sponzorů, aktivní hledání akcí, opdovídání právě jako ted na tento rozhovor, někdy se jich sejde víc, trénink písní, učení nových, etc. Ale hlavní co mohu dodat, tak nejlepší rada pro úspěch je spolehlivost. Když se rozkřikne mezi pořadateli, že jste spolehlivý/á, tak si vás rádi příště pozvou, než když máte už někde stát a vy jste stále v koupelně a čistíte si zuby :-)

Co ráda jíte a pijete?

Jídlo a pití mám moc ráda :-) ráda si pochutnám na dobrém vínečku, poslední dobou mě chutnaji spíše polosladká, třeba taková pálava, nebo muškátek, pak si dám někdy s chuti pivečko, ale vím, občas musím pít i vodu :-). Jinak občas si pochutnám i na lahodném čají. Někdy si dávám i panáka, ale ne tvrdého, ale třeba olivového oleje, před akcí, aby se mi promastily hlasivky :-) Z jídla spíš řeknu co moc nejím, tak je to lečo, vařená zelenina, tlačenka, nebo škvarky. A jsem labužník, tak si pochutnávám na většině. Nejraději mám klasický řízek, svíčkovou (kterou ještě neumím) a jsem hlavně polévková, taková česnečka, nebo s knedlíčkama vždy pohladí :-) a polévky po náročné noci, někdy pomůžou od nevolnosti.

Máte nějaké zlozvyky?

Je to zvláštní, ale někdy jsem děsně netrpělivá. Chci mít prostě něco hned. Ale když budu mluvit o zásadních věcech, tak to si ráda počkám :-) A někdy jsem pedant, protože mám ráda věci perfektní. Někdy líná, ale učím se že i lenost patří k životu, a člověk by měl odpočívat. Ale nesmí ta lenost trvat týden. Dva dny ideál. Pak zase frčet :-) A když mi chutná, tak někdy dost hltám, jako by mi to někdo měl sníst. A někdy se může zdát, že když mluvíte tak vás neposlouchám, to je omyl, pouze vstřebávám to, co je zajímavé. :-)

Když budeme chtít vnímat vaší kariéru, kde se můžeme informovat kde vystupujete?

Vidět mě můžete na facebooku, dnes a denně(skoro), pak na mém webu www.madalenajoao.cz -můžete sledovat mé kroky a akce, dál pak moji hudbu na www.youtube.com – Madalena Joao, a celkově na seznamu, když napíšete mé jméno, tak se vám tam určitě objevím :-) Moc děkuji.

Chtěla bych všem lidem popřát hodně štěstí a hlavně pohodu ve formě naprosté harmonie – ta je největším štěstím člověka :-)

Moje motto – Věř, běž, dokážeš!! .)

 

Převzato z webu klickuspechu.cz